آمادگی کامل جهاددانشگاهی استان و شرکت صنعتی قطعه گستر جهت ساخت قطعات و تجهیزات صنایع معدنی

K2_RATE_THIS_ITEM
(0 K2_VOTES)
    K2_PUBLISHED_IN اخبار
  • پنج شنبه, 11 مهر 778 00:00
آمادگی کامل جهاددانشگاهی استان و شرکت صنعتی قطعه گستر جهت ساخت قطعات و تجهیزات صنایع معدنی

در مراسم امضای تفاهم نامه بین جهاددانشگاهی استان کرمان با شرکت صنعتی قطعه گستر:

آمادگی کامل جهاددانشگاهی استان و شرکت صنعتی قطعه گستر جهت ساخت قطعات و تجهیزات صنایع معدنی

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، جلسه صمیمی با حضور دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان و معاونین این نهاد با محمدرضا نعمت اللهی مدیرعامل شرکت صنعتی قطعه گستر کرمان در محل کارخانه قطعه گستر  با موضوع امضای تفاهم نامه همکاری علمی و اجرایی در زمینه طراحی و ساخت قطعات و تجهیزات صنعتی برگزار گردید.

در ابتدا محمدرضا نعمت اللهی مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر کرمان ضمن خوش آمد گویی به حاضرین،  با تاکید به نقش دانشگاه ها و مراکز علمی در پیشرفت صنایع دنیا، گفت: ارتباط با مراکز علمی، لازمه پیشرفت صنایع و دوام آنها است و فعالیت دانشگاه و صنعت در کنار هم به توسعه اقتصاد منجر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:  پیرو سخنان مقام معظم رهبری دررابطه با جهش تولید و طبق پیگیری ها و حمایت های رییس دادگستری استان و دادستان استان کرمان، حق صنعت کار، حق کارگر و حق کرمانی ها در صنایع و معادن استان باید گرفته شود و قطعات با کیفیت تولید شده در سطح استان باید جایگزین قطعات بی کیفیت تولید شده خارج از استان شود.

محمدرضا نعمت اللهی با بیان اینکه با عزم راسخ صنعت کاران استان، بخصوص مجموعه قطعه گستر و جهاد دانشگاهی استان کرمان در بحث دریافت پروژه های بزرگ و اساسی صنایع و معادن استان وارد شده ایم، خاطر نشان کرد: درصورت تولید انبوه قطعات مورد نیاز صنایع و معادن در سطح استان کرمان، تحول بزرگی در بحث اشتغال جوانان استان و پیشرفت استان بوجود خواهد آمد.

مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با بیان اینکه ما کرمانی ها می توانیم، اظهار داشت: تولید قطعات به روز دنیا در مجموعه قطعه گستر با همکاری جهاددانشگاهی استان کرمان و با مطالبه گری متفکران، اندیشمندان، دانشگاهیان، مدیران استانی و کرمانی ها به راحتی قابل انجام است و این دو مجموعه توان سرمایه گذاری علمی و اجرایی در انجام این هدف از صفر تا صد را دارا می باشند.

وی راز موفقیت صنایع بزرگ را در دستان پرتوان استادان علمی دانست و با تاکید بر اینکه مجموعه ما با مجموعه جهاددانشگاهی با هم افزایی با یکدیگر آماده خدمت رسانی به صنایع و معادن استان کرمان و حتی استان های دیگر هستیم، گفت: با همت والای خود برای رفع مشکلات استان پرتلاش هستیم و خداوند به ما لطف داشته که دراستان کرمان با نعمت های خدادادی فراوان زندگی میکنیم و اگر از این نعمات خداوند استفاده نکنیم،  کفرنعمت است.

ایشان امضای تفاهم نامه بین دو مجموعه را به یادماندنی و حرکت اساسی در استان دانست و گفت: ما در بحث تولید قطعات صنایع و معادن از هیچ کاری فروگذار نخواهیم شد، صلاح استان را می‌خواهیم، با جهاددانشگاهی در یک جبهه قرار داریم و از این به بعد قطعاً شاهد دستاوردهای بزرگی در بحث صنایع و معادن استان خواهیم بود.

در ادامه این جلسه دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان  با بیان اینکه کارخانه قطعه گستر مایه افتخار استان کرمان است، اعلام کرد: جای تاسف است که خط تولید در این مجموعه در یک شیفت کار می‌کند در صورتی که ظرفیت این کارخانه چه در بحث ابزار کار، فضا و نیروی انسانی تا ۳ شیفت کاری است.

وی تاکید کرد:  ما باید قطعات مورد نیاز صنایع و معادن استان کرمان را در خود استان تولید نماییم واین امر وظیفه ماست و قطعاً جهاددانشگاهی با مجموعه قطعه گستر در کنار یکدیگر با توکل بر خدا و با هم افزایی ویژه بر روی این مسئله کار خواهیم کرد.

سرپرست جهاددانشگاهی اظهار داشت: رویکرد جهاد دانشگاهی و مجموعه قطعه گستر بحث صنایع و معادن است و علاوه بر قطعاتی که در زمان های گذشته در این مجموعه تولید شده است تصمیم داریم با استفاده از دانش متخصصین و جهاددانشگاهی قطعات جدیدی را تولید کرده و گام‌های موثری را در استان و کشور برداریم. وی تاکید کرد توان طراحی کارخانه های فراوری مواد معدنی و ساخت تجهیزات آن در استان کرمان وجود دارد و اظهار امیدواری کرد با تعامل جهاد دانشگاهی و شرکت صنعتی قطعه گستر این مهم محقق خواهد شد.

در جریان این بازدید رییس و معاونین جهاددانشگاهی استان کرمان از قسمت های پلیمر، متالوژی و ریخته گری، ماشین سازی و کارگاه ساخت مته های صنعتی بازدید کردند.

یادآور می شود:  مجموعه قطعه گستر تا کنون ۲۵۰۰ قطعه پیچیده مربوط به صنایع معدنی را که ساخت کشورهای اروپایی بوده است را بومی سازی و کشور را از واردات آنها بی نیاز کرده است.

یادآور می شود شرکت قطعه گستر دارای پنج واحد حرفه ای به شرح ذیل است:

 

۱- کارخانه مرکزي ماشین سازي و ساخت تجهیزات فولادي

۲- کارخانه ساخت ابزار و مته هاي صنعتی

۳- کارخانه تخصصی لاستیک

۴- کارخانه تخصصی پلیمر

۵- کارخانه تخصصی متالوژي و ریخته گري فولادهاي متنوع